2017-11-20
CLIL w nauczaniu programowania

W celu upowszechnienia metody CLIL w¶ród nauczycieli z naszego miasta w dniu 17 listopada odbyły się w Przedszkolu nr 6 im. Jasia i Małgosi w Sieradzu zajęcia ph. „Podróże Jasia i Małgosi – The Travels of Hansel and Gretel”. Spotkanie prowadzone było przez Panie: Justynę Trojszczak i Jowitę Mańczyk, a pomocnikami nauczycieli byli uczniowie z klasy IIa.

Podczas zajęć dzieci uczyły się elementów programowania z użyciem robotów edukacyjnych, komunikuj±c się przy tym w języku angielskim. Praca odbywała się w grupach. Każdej z grup przedszkolaków pomagał-doradzał drugoklasista. Oprócz pracy metod± CLIL dodatkowym założeniem zajęć była więc wzajemna pomoc koleżeńska oparta na zasadzie  „starszy pomaga młodszemu”.

Zajęcia przyniosły mnóstwo rado¶ci, zarówno przedszkolakom jak i ich starszym kolegom - uczniom naszej szkoły. Poszerzyły ich umiejętno¶ci językowe i komputerowe, a nauczycielom pozwoliły na wymianę do¶wiadczeń zawodowych w zakresie metody CLIL.

• ZdjÄ™cie: 3.jpg
  • ZdjÄ™cie: 6.jpg