2016-09-16
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla uczniów

UWAGA !!!    Grupowe ubezpieczenie uczniów obejmuje okres od 1.09.2016. do 31.08.2017r.

2015-11-04
Jakie są kryteria oceny zachowania ?

Szanowni Państwo !

Wraz ze zmianą Ustawy o Systemie Oświaty uściślone zostały kryteria oceniania zachowania. Mają one obecnie moc ustawy sejmowej i są jednolite dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół pnadgimnazjalnych. Oczywiście szkoły powinny dostosować i uszczegółowić je adekwatnie do wieku dzieci i statutowych zapisów. W załączniku przedstawiamy kryteria dla naszych najmłodszych uczniów.

Jacek Goc - Dyrektor Szkoły

2015-11-02
ocena zachowania

Tekst

2015-09-17
Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników

2015-06-09
Wyprawka dla pierwszoklasisty oraz informacje o mundurkach.

Pobierz plik wyprawka szkolna

Informujemy, że rozpoczęliśmy przyjmowanie zamówień na mundurki szkolne na rok 2015/2016.

Zamówienia prosimy składać do dnia 31.07.2015 r.

w sekretariacie szkoły.

Pobierz formularz zamówienia na mundurki

2013-10-23
Zasady udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej wraz z załącznikami

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu udziela uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom pomocy psychologiczno-pedagogicznej i organizuje tę pomoc na zasadach określonych w rozporządzeniu.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana uczniowi polega na rozpoznawaniu  i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia oraz rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych ucznia, wynikających     w szczególności;

1) z niepełnosprawności;

2) z niedostosowania społecznego;

3) z zagrożenia niedostosowaniem społecznym;

4) ze szczególnych uzdolnień;

5) ze specyficznych trudności w uczeniu się;

6) z zaburzeń komunikacji językowej;

7) z choroby przewlekłej;

8) z sytuacji kryzysowych lub traumatycznych;

9) z niepowodzeń edukacyjnych;

10) z zaniedbań środowiskowych związanych z sytuacją bytową ucznia i jego rodziny, sposobem spędzania czasu wolnego i kontaktami środowiskowymi;

11) z trudności adaptacyjnych związanych z różnicami kulturowymi lub ze zmianą środowiska edukacyjnego, w tym związanych z wcześniejszym kształceniem  za granicą.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana rodzicom uczniów i nauczycielom polega na wspieraniu rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych oraz rozwijaniu ich umiejętności wychowawczych  w celu zwiększania efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów.

Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej jest dobrowolne i nieodpłatne.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczną organizuje dyrektor szkoły.

Pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielają uczniom nauczyciele i specjaliści wykonujący w szkole zadania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w szczególności psycholodzy, pedagodzy, logopedzi i terapeuci pedagogiczni, zwani dalej "specjalistami".

Więcej informacji, przykłady postępowań  i druki wniosków w załączniku.

Jacek Goc - Dyrektor Szkoły

2013-10-01
Zasady dokumentowania nieobecności, usprawiedliwiania i udzielania zwolnień

Sieradz, 2 października 2013 r.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu

W trosce o bezpieczeństwo powierzonych pod opiekę dzieci ustala się następujące zasady odnotowywania, zgłaszania i usprawiedliwiania nieobecności uczniów w Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu (nie dotyczy semestralnych i rocznych zwolnień z wf – informacja na stronie szkoły www.sp4sieradz.pl ).

1.    Każda nieobecność dziecka podczas zajęć lekcyjnych zostaje odnotowana w dzienniku elektronicznym.

2.    Podstawą odnotowania nieobecności jest sprawdzenie przez nauczyciela listy obecności uczniów i zaznaczenie tego faktu w dzienniku elektronicznym. Nauczyciel dokonuje również poprawki w przypadku spóźnienia się ucznia na zajęcia lekcyjne.

3.    Usprawiedliwień nieobecności dokonują wychowawcy klas. Usprawiedliwień dokonuje się na podstawie: ...

Więcej informacji znajduje się w załączniku .

Jacek Goc-Dyrektor